Boven Varenna, in de gemeente Perledo, ligt Castello di Vezio. Het kasteel is in de 11de eeuw gebouwd. In de loop der jaren zijn er steeds meer dingen bijgebouwd. In 1891 zijn er graven uit de ijzertijd ontdekt en in 1956 werden er zwaarden, helmen en speren gevonden. Ook heeft het kasteel kerkers uit de eerste wereldoorlog.
De belangrijkste toren is vierkant, evenals de kantelen van het kasteel van Cly in Valle d’Aosta. Het kasteel is gebouwd op een rots en was verenigd met muren tot aan het Comomeer om zo het kasteel te verdedigen.
De tuinen van Castello di Vezio
Via een onverharde weg, aan de noordkant van het kasteel, kom je bij het kasteel. In het voorjaar groeien hier mooie bloemen. Wanneer je door de poort loopt kijk je links uit over het Comomeer. Wanneer je tegen de reling aanleunt kun je Varenna onder je zien liggen. Via een trap kom je uit in een boomgaard met olijfbomen. In de tuin zijn ondergrondse loopgraven aanwezig voor de verdedigingslinie Cadorna, die elke aanval van de Duitsers vanuit het bekken van Menaggio moest afweren.
Valkenier
Het kasteel herbergt een valkenier (soms gekleed in kostuums uit de oudheid) die een aantal roofvogels verzorgd en traint. Momenteel telt het kasteel vijf roofvogels, waarvan er twee Harris Hawks uit Midden- en Zuid-Amerika zijn, een buizerd uit de Rocky Mountains in het noorden van de VS en Canada, een kerkuil en een Europese Oehoe-uil.
De vogels zijn allemaal in gevangenschap geboren en getogen en niet in staat om zelf in de natuur te overleven.
Wanneer je op speciale tijden aanwezig bent (vaak rond 15.00 a 15.30 uur, kun je genieten van de spectaculaire vluchten van de roofvogels. De tijden van de vluchten verschillen per week. Op deze website kun je de actuele tijden van de roofvogel vluchten vinden. (Let op: niet elke dag vliegen de vogels!)
Een dag meelopen met de valkenier
Het is ook mogelijk om een dag met de valkenier mee te lopen. De dag begint dan met een theoretisch gedeelte, gevolgd door een lunch en oefeningen om de vogels te laten vliegen en dus de mogelijkheid om in direct contact met de roofvogels te komen! Wanneer je een priveles neemt kost dit €95,- voor 1 persoon. Nemen er meer personen (maximaal 5) deel aan het programma, dan bedragen de kosten € 75,- p.p. Deze activiteit is alleen mogelijk op doordeweekse dagen in de maanden maart, april, mei, juni, september en oktober.
Voor meer informatie hierover kun je contact opnemen met Nicola Castellano op het mobiele nummer: (0039) 333-4485975 of via caste_nick@hotmail.com.
Openingstijden & Adres
Van 02-03-2019 tot 01-11-2019 elke dag geopend.
Maart & oktober:
Maandag – vrijdag: 10.00 – 17.00 uur
Zaterdag – zondag: 10.00 – 18.00 uur
April, mei & september:
Maandag – vrijdag: 10.00 – 18.00 uur
Zaterdag – zondag: 10.00 – 19.00 uur
Juni, juli & augustus:
Maandag – vrijdag: 10.00 – 19.00 uur
Zaterdag – zondag: 10.00 – 20.00 uur
In geval van slecht weer is het kasteel gesloten. Dieren zijn niet toegestaan.
Adres:
Castello di Vezio
Frazione Vezio
23828 Perledo (Lc)
(0039) 348-8242504
info@castellodivezio.it
Een routebeschrijving en meer informatie over het kasteel vind je op hun eigen website (Italiaans & Engels): Castello di Vezio.
Entreeprijzen
- Normale entreeprijs: € 4,00
- Kinderen (0-6 jaar o.b.v. volwassene): Gratis
- Kinderen (7-12 jaar o.b.v. volwassene): € 2,00
- Groepen (meer dan 20 personen): € 3,00
- Senioren (60+): € 3,00
- Militairen: € 3,00
- Universiteit studenten (met pas): € 3,00
- Bewoners van Varenna & Perledo: Gratis
- Minder validen en begeleiders: Gratis
- Pashouders Touring club, Castelli Pass, Amico Treno en Cai: € 3,00
Dieren zijn niet toegestaan.